tipp: Almagro -1,5 set (handicap)
odds: 1,99
office: 10bet
tét: 10*

Hazai környezetben léphet fel Almagro (36. a világranglistán), ami sokat dobhat a teljesítményén, bárki bármit mond egy hazai pályás verseny extra érzelmeket szabadít fel a szülőföldön fellépőkben, s még jobb teljesítményre sarkallja őket. Almagro a salakos tornákon az első két fordulót rendre sikeresen veszi többnyire meggyőző két szettes diadalokkal. Madridban az első fordulós ellenfele a szerb Troicki (39. a világranglistán) lesz, aki leginkább kemény borításon érzi otthonosan magát, salakon nem tud kibontakozni, múlt héten azonban nála is a hazai pálya előnye segített, s plusz motivációja két szép sima győzelmet is eredményezett Belgrádban, ám amint egy profi, elithez tartozó ellenfél érkezett, jelen esetben Wawrinka, meg kellett hajolnia a nagyobb salakos tudás előtt. Ma is ez a helyzet, ám most már a pálya előny is fordítottjára változott, s nem a nyurga szerbet, hanem az ibériait fogja támogatni minden téren. Eddig egyszer találkoztak, két éve Barcelona -ban egy 6:2 -es nyitó szett után meghátrált Troicki, most annyit javíthat a szerb, hogy talpon marad két felvonáson keresztül, de szett nyerésre nem tartom alkalmasnak a hispán tapsvihar közepette.
Eredmény: 2-0 (6:1,7:6)