(WTA, Portoroz) »»» Július 22. 16:30

tipp: Pervak 2-0 -ra nyer
odds: 1,65
office: betsson

Két orosz fiatal tehetség csap össze a portorozi program csütörtöki nyitótalálkozóján. Az ínyencek számára igazán izgalmas meccs lehet, akik szeretik "felfedezni" nézőként is a teniszezőket azoknak feltétlenül meg kell tekinteniük a találkozót, mert a szőke Pervak (99. a világranglistán) személyében nagyon nagy lehetőségek rejlenek. Az első fordulóban a tizenéves lány egyből robbantott, a sérülése miatt is visszafogottabb szlovákot lemosta a pályáról 2-0 (6:1,6:3) arányban. Pervak minden borításon megél, de talán a keményen tudja a legjobban kiélni magát, agresszív stílusának a gyors borítás kedvez. Ellenfele a két évvel előrébb járó Panova (148. a világranglistán), aki hasonlóan nagy talentumnak harangoztak be, de eddigi évbeli fórját, nem tudta eredményekkel igazolni. Igazán nagy nevekkel szemben nem tudta tesztelni magát, középkategóriás játékosokkal szemben is csapongott, hol nyer, hol veszített, egyenletesen nem tudott teniszezni. A két lány a wimbledoni selejtezőben ez vében találkozott, ott 6:2 -es nyitó szett után egy szorosabb 7:5 -össel zárva le a meccset, Pervak került ki győztesen, ha ma is tudja a fejbéli összerakottságát, s az agresszivitását hozni, akkor a két szettes győzelem nem maradhat el.
Eredmény: 0-2 (2:6,5:7)