(Labdarúgó Világbajnokság) »»» Július 2. 16:00

tipp: 1X
odds: 1,84
office: unibet
tét: 8*

A negyeddöntőkben két igazán csemege összecsapásra is sor kerül, ezek közül az elsőnek megrendezendő Hollandia - Brazília is kiemelt figyelemnek örvend. A hollandok csakúgy, mint mi magyarok, két VB ezüstéremmel rendelkeznek, s minden újabb világeseménynek úgy indulnak neki, hogy lerázzák magukról az ezüstös átkot, s nyerjenek egy Világbajnoki trófeát, így volt ez most is a Magyarország elleni 6-1 után a közönség, mint egy leendő győztestől búcsúzott el Amszterdamba. A Marwijk edzette hollandok eddig a támadójátékukról voltak híresek, a selejtezők, s a felkészülési mérkőzések során is góllövő tehetségüket csillogtatták, Dél-Afrikában viszont már a hátsó sor is jeleskedik, s az Oranje megmutatta, hogy az eredmény érdekében a támadójáték csorbítására is hajlandó. Eddig sikerrel vették az összes akadályt a narancsmezesek, s mindössze kétszer rezdült meg Stekelenburg hálója, úgy, hogy azt a két labdát a tizenegy méterre levő mészpontról engedték el az ellenfél támadói. Az ötszörös világbajnok Selecao, kissé döcögve kezdte e megmérettetést, de utána Kakáék belelendültek, Chile ellen már látványos játékkal harcolták ki a nyolc közé kerülést. Megnézve az ellenfeleket viszont arra a következtetésre juthatunk, hogy a hollandhoz hasonló, szervezett játékra törekvő, játék intelligenciába, fegyelmezettségben topon levő együttessel még nem akadt dolga a dél-amerikaiaknak, ez egy igazi erőpróba lehet majd a sárga mezesek számára, hasonlóan a portugálok elleni zárócsoport mérkőzéshez, ahol semmilyen kockázatot nem vittek a játékba Dunga tanítványai. Úgy érzem a hollandok minden téren felnőttek arra a szintre, ami elegendő lehet egy nagy álom valóra váltására, s a teljes egészében, egyáltalán nem szuperáló, brazil tizenegy gyenge pontjait megtalálván, akár egy hosszabbításos mérkőzésen kiharcolhatják a négy közé kerülést. Tippem: 1-1
Végeredmény: 2-1 (0-1)