(WTA, Prága) »»» Július 14. 12:30

tipp: Tatishvili
odds: 1,45
office: tobet

A grúz tenisz is képviselteti magát a női mezőnyben a TOP200 -ban, ez üdvözítő tény, hogy próbálnak felzárkózni az ebben a sportban lemaradottnak számító térségek is. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Tatishvili (15. a világranglistán) már régóta külföldön készül, s nagy támogatást kap a szponzoraitól, ennek is köszönhető az utóbbi időben tanúsított javulása, amit főleg salakos borításon mutathat fel. Itt a cseh fővárosban is egy meglepő eredménnyel, egy neves skalppal kezdett, búcsúztatta a szlovák Rybarikova -t, úgy, hogy volt jelenléte, egy 0:6 -os, elalvós nyitó szett után megfordítani 7:5,7:5 -tel a találkozót, ez pedig hatalmas lendületet adhat számára a továbbiakra, s így folytathatja érdekes hangzó sikongatásait is fellépései során. Ellenfele a hazai környezetben versenyző Hrdinova (303. a világranglistán) lesz, aki a selejtezőben Pervak ellen már elvérzet, ám Lucky Loser -ként ott lehet a főtáblán, ahol ha már lehetőséget kapott az első körben verte az ebben az évben is egy tornás (Stuttgartban teljesített jól) Lapuschenkovat. ám alapvető különbség, hogy míg az orosz egy leeresztőfélben levő helyzetben van, addig Tatishvili éppen fordított lélekállapotban van, ami csak segíti agresszív stílusát, a grúz így bátran húzza majd meg az ütéseit, így pedig jóval nehezebb dolga lesz a cseh lánynak. Véleményem szerint, ha a kaukázusinak sikerül átmenteni első fordulós meccséről, az utolsó két szettben tanusított versenyzőszellemét, akkor akár két szorosab szettben is elérheti a harmadik fordulót.
Eredmény: 2-0 (6:4,6:3)