(ATP Challenger Milano)   Június 22.   13:30

tipp: Martin
odds: 1,60
office: fortunawin

A milanói Challenger torna elődöntiben nem csoda, hogy a szép számú hazai résztvevő közül sikerült egy színtiszta olasz elődöntőt összehozni, ám annál nagyobb szó, hogy a másik ágon színtiszta szlovák ütközetre kerül sor. A magyar származású Gombos Norbert és Andrej Martin ugyancsak három szettes küzdelemben került a döntő kapujához, ám a játék képe nagyon eltérő volt a két mérkőzésen. Míg Gombos alaposan megszenvedett a szerényebb képességű olasz vetélytársával addig a sokat tapasztalt vagnozzi ellen Martin férfias kemény csatában nyerte meg az ütközetét. Gombos rengeteg hibával játszott, az ellen egyszerű nyesegetős tenisze teljesen kizökkentette a ritmusából, s adogatóként rengeteg kettős hibát is vétett ezzel segítve Sinicropi -t, aki végül elszórakozta a döntő szettes break előnyét, Gombos főleg ennek köszönheti a szombati jelenését, mert valójában nagyon is "remegett" az ütő a kezében, hangsúlyozom egy jóval szerényebb képességű ellenféllel szemben. A két (egyik félig) szlovák negyedszer futhat össze éles helyzetben, eddig Martin viszi a prímet 2-1 -re, első 2010 - es egymással szembeni debütálásukat Gombos két rövidítéses szettben nyerte, tavaly ugyanígy vágott vissza a samarkandi Challengeren Üzbegisztánban 7:6,7:6 -al Martin, s idén keményen már egyértelmű különbséggel győzött 6:3,6:4 arányban Mexikó fővárosában.  A statisztika, s a látott forma alapján, a magbitosabb kezek Martin oldalán vannak, ezen a héten sokkal vakmerőbb, bevállalósabb teniszt szolgáltatott a közönségnek, ez a harci szellem véleményem szerint honfitársával szemben is továbbjutást, döntőben való részvételt eredményezhet.