(ATP Challenger Nottingham 2)   Június 13.   13:10

tipp: De Voest
odds: 1,69
office: fortunawin

A dél-afrikai tenisz korelnöke a tavasszal fantasztikus sorozatot produkált, kemény borításon márciustól-májusig volt egy 18-1 -es "futása", mely után kissé megtorpant, igaz a prostejovi salakos Challenger nem is illett a programba, Csehországból Nottingham gyepére érkezve azonban újra megjött a nagy tenisz kedv, s ez két szép győzelmet eredményezett, az egyik legtehetségesebb amerikai CH játékost Smyczek -t és a japán Davis Cup csapattagját is sima két szettben okította a dél-afrikai doyen. A japán vonal folytatódik, ebből a szempontból is jól jött a Sugita elleni meccs, ahol megízlelhette a felkelő nap országának képviselőire olyan jellemző gyors teniszt, az ellentmondást nem tűrő harci szellemet. Mindez Soeda -ból sem fog hiányozni, ám látni kell a japán messze elmarad a legjobbjától, az elmúlt két évben nagyon ment neki, ám a 2013 -as évben bukdácsol. A füves szerepléstől ő is javulást várhatna, ám az eddigi szereplése jól mutatja, hogy kátyúba került a szekere. Az elittől mérföldekre levő 375. svájci Bossel és a hazai 501. David Rice ellen is elbukott egy szettet, ráadásul csúnya kihagyások következtében 1:6 illetve 3:6  arányban, ilyen ingatag játék mellett nem lesz esélye egy stabilan ütő De Voest ellen, aki ha már nyeregbe kerül nem hagyja vissza jönni az ellenfelét, hanem inkább "víz alá nyomja a fejét".
Eddig háromszor találkoztak egyaránt kemény , 1-2 -re a japán vezet, ám utolsó 2010 -es meccsüket már az afrikai nyerte, s látva a jelenleg aktuális forma különbségeket, nálam a mai napon egyértelműen De Voest a nagy favorit.