(ATP Challenger, Santiago) Március 5. 19:35

tipp: Capdeville
odds: 1,40
office: bet365

Ez a hét teniszben Indian Wells -ről szól majd, Challenger szinten is a szokotthoz képest kevesebb a torna, az egyetlen salakos CH megmérettetésre Chíle fővárosában gyűltek össze a salak tenisz főleg dél-amerikai megszállottjai. A nap utolsó mérkőzésének a hazaiak egyik nagy kedvencét, a Davis Cup csapatban is számításba vett Capdeville -t tették be a helyi szervezők, bízván benne, hogy szép számmal kilátogatnak majd az esti meccsre. A chíleinak viszonylag jól sikerült az előidényben a ráhangolódás, az ezt a tornát a legutóbbi két rendezéskor nyerő Maximo Gonzalez -t és gimeno-Traver -t is megverte, s nagy küzdelemben maradt alul Starace -vel szemben, Buenos Aires -ben Giannesi és Souza J-O két szettes kiiktatása is bíztatólag hat, Andreev és Riba ellen sem szégyen búcsúzni egy tornán. Capdeville egy-két fordulót rendre megy a turnékon, s most a hazai környezet csak dobhat a hangulatán, extra motivációval kecsegtet, hogy a helyi szurkolóit örvendeztethesse meg szülővárosában. Ellenfele Decoud aki masszív játékot játszik, kicsit hasonlít honfitársához Berlocq -hoz, ám eredményekben jóval elmarad, amit sajnálatos módon a számos előjövő kisebb-nagyobb nyavajájának, sérülésének köszönhet. Az idei szezonban is mindössze két találkozóra volt lehetősége, inkább másfélre, Buenos Aíres -ben két szettes vereséget szenvedett, február utolsó napjaiban a carilo -i ITF tornán 5:2 -es első szett után kénytelen volt visszalépni. Látva az idei szenvedését, egészségügyi problémáikat, s hozzákötve az eddigi egymás elleni mérlegüket, amely 2 győzelmet számlál a chílei oldalán, nem sok jóval kecsegtet Decoud számára. A Capdeville sikere számomra egyértelmű, a bátrabbak a szettveszteség nélküli továbbjutását is bevállalhatják!
Eredmény: 2-1 (6:3,5:7,6:4 )

3 megjegyzés:

1. szia Titti,

Tegnap felfüggesztették a meccset, nem tudod véletlenül mikor folytatják a küzdelmet?