(ATP, Roland Garros)   »»»   Június 1.   15:30

tipp: 39,5 game fölött
odds: 1,80
office: expekt

A találkozó esélyesének én is az argentartom, csakúgy, mint a fogadóirodák, ám korántsem olyan egyértelmű a helyzete. Del Potro (5. a világranglistán) eddigi három ellenfelén szettveszteség nélkül lépet túl, Andreev és Troicki ellen 7:5 -ös szorosabb szetteket is játszván, Delpo dél-amerikai létére sem igazi salakpályás játékos, így a szettek a jobb játékosokkal szemben inkébb szoros eredményt hoznak, 7:5 vagy 7:6 formájában. Tsonga sem a salakot kedvelők közé tartozó teniszező, ám számára nagy előny, hogy a közönség bíztatása mellett, túl lendülhet a holtpontokon majd, az első két fordulóban is sokat segítettek neki, amikor is négy szettben búcsúztatta honfitársát Benneteau -t majd Monaco -t, legutóbb pedig szusszanhatott egyet a Rochus elleni három 6:2 -es szettel végződött rövidebb meccse után. A nap talán legkiegyensúlyozottabb párharcára kerül sor, ahol a három szettes meccs befejezés szinte lehetetlen, nagy esély van a 7:5 és 7:6 -os szett végződésekre is, csakúgy mint legutóbbi találkozásukkor, amikor tavaly Sanghajban az argentín nyert 2-0 (7:6,7:6) arányban. Megjósolhatatlan kimenetelű, hosszú összecsapásra számítok, ahol akár döntő szettben dőlhet el a továbbjutó sorsa, én leginkább ötszettes mérkőzést tudok elképzelni.
Eredmény: 3-1 (6:1,6:7,6:1,6:4)