(ATP, Roland Garros)   »»»   Június 3.   16:00

tipp: Federer - 5,5 game (handicap)
odds: 2,00
office: bet365

A Roland Garros előtti sérülései ellenére, szépen teljesít a francia gumiember, Monfils (10. a világranglistán), egy szettvesztéssel jutott a nyolc közé, de igazán nagy névvel, Roddickon kívül nem találkozott, az amerikairól pedig tudjuk nagyon nem kedveli a szemcsés borítást. A sérülések miatt, a torna végefelé kikell jönnie a kihagyásnak, ami fáradtságban is megmutakozhat majd, s egy olyan ellenféllel szemben, mint Federer nem elég még a szívét s az extra küzdeni tudását kivinni a pályára, itt csak egy 100% -osan fitt játékos érhet el eredményt, a svájci világelsővel szemben. Federer az előző körös meccsén alaposan ráijesztett az érte szurkolókra, de végül minden rutinját összeszedvén, végül könnyedén verte Haas -t. eddig minden ellenfele ellen legalább hat game -mel többet gyűjtött a meccseken, akár egy vagy két szettvesztés mellett is, most két eredményt tudok elképzelni 3:0 vagy 3:1 -es formájút. Tavaly is találkoztak a Roland Garros -on, akkor 3-1 (6:2,5:7,6:3,7:5) -re győzött az akkor még világelső svájci klasszis. Én most is ehhez hasonló mérkőzést várok, maximum egy nyert francia szettel, de a game hátrányt a három nyert szettjében, bőven ledolgozza majd Federer.
Eredmény: 3-0 (7:6,6:2,6:4)