(ATP, US Open, Döntő) »»» Szeptember 14. 22:00

tipp: 3,5 set fölött
odds: 1,57
office: betsson

Federer ahogyan várni lehetett döntőbe került, meglehetősen könnyedén, bár Djokovic elleni elődöntőn a szettek eredménye szorosnak tűnik, ám a játék képe alapján megérdemelt volt Federer 3-0 -ás győzelme, a világelső fejben sokkal összerakottab játékot produkált. Del Potro kisebb meglepetésre jutott döntőbe, átgyalogolt ellenfelein, szegény Nadal is megízlelhette az argentín hengert. a játékát a fiatalos lendület hajtja előre, nagyon nehéz meccs elé nézhet Fedex. Bár így is a svájci a favorit, DelPoban egy szett megnyerésére elegendő erő mindenképpen megvan, az ez évi Roland Garrosos találkozásuk előtti 5 mérkőzésükön még szettet sem nyert Juan Martin, de francia földön már öt szettes heroikus küzdelemre kényszerítette Federert, most sem adja 3 szettben a győzelmet, sőt a meglepetés lehetősége továbbra is erősen érezhető a levegőben. Nagy küzdelmet, s mindenképpen 3 szettnél több játékot várok a US Open 2009 -es férfi fináléjában.
Eredmény: 2-3 (6:3,6:7,6:4,6:7,2:6)