(ATP, US Open) »»» Szeptember 10. 02:00

tipp: 3 set lesz a mérkőzésen
odds: 1,60
office: bwin

Az év negyedik Federer - Söderling összecsapására is sor kerül, a madridi Masters torna, Roland Garros és Wimbledonban rendezett meccsük után. Federer megint megtalálta játékát, látszik megnyugodott, kiegyensúlyozottság tükröződik róla, Hewitt ellen elaludta az első szettet, de Robredon már kegyetlenül átgyalogolt. Söderling az egyik legrosszabb eredménysorral rendelkezik a svájci világelsővel szemben, persze ezt annak is köszönheti, hogy ő is remek játékos, mert rendre odaért a tornák véghajrájához, s ezért játszhatott már 12 derbit Federerrel, mindet el is bukta, ráadásul mndössze egy apró szettet gyűjtve, 25-1 -es ! szettaránnyal, a svéd rendre megszorítota 7:6, 7:5 -el Federer -t, de nem tudott az eszén túljárni. Most is hasonló meccs várható, hosszú szettek, s maximális svájci odafigyeléssel, szettveszteség nélküli Fedex győzelem, Söderling pedig továbbiakban is csak álmaiban szerezhet szetet, a kísértő Federerel szemben.
Eredmény: 3-1 (6:0,6:3,6:7,7:6)