(ATP, Washington) »»» Augusztus 8. 01:00

tipp: Nalbandian
odds: 1,70
office: unibet
tét: 6*

A horvátok langaléta versenyzője Cilic, alaposan megtorpant a tavasz utáni időszakban, azokat a találkozókat is elveszítette, ahol toronymagas favoritnak számított. A tenger átrepülése úgy látszik valamennyire felfrissítette, Washingtonban már jelentőset tudott előre lépni játékban, de korántsem olyan simulékony a játéka, s a szettjeit inkább döcögősen hozta, nem véletlenek a 6:4, 7:6 -os szett eredmények. Ellenfele David Nalbandian káprázatos visszatérést mutat, a medence műtétje után, még találkozót sem veszített, láthatóan élvezi a teniszt, ellenfelein könnyedén lépett keresztül, az első három fordulóban szó szerint földbe döngölte a riválisokat, szettveszteség nélkül, tegnap pedig, egy lazább középső szettet leszámítva, a francia Simonnal is ezt tette. Korábban egyszer futottak össze, akkor a Davis Cupban oktatta a még tejfeles szájúnak számító horvátot Nalbandian 6:1,6:1,6:2 -vel. Az argentinben nagy bizonyítási vágy, dolgozik, motivációval nem lehet gond, s lendületes teniszt produkál, a horvát még mindig erőlködik, véleményem szerint, ha szoros meccsen is de a rutin győzedelmeskedik majd.
Eredmény: 0-2 (2:6,2:6)