(ATP, Cincinnati) »»» Augusztus 16. 18:30

tipp: Troicki 2-0 -ra nyer
odds: 2,20
office: interweten

Mit művel a szerelem egy éljátékossal ... A nyári, esküvővel kapcsolatos teendők, majd a nászút, alaposan megbolygatták az agyát Stepanek -nek, játékának minden elemében látszik a szétszórtság, szerváit sem tudja, olyan magabiztossággal hozni, mint korábban, pedig az számított az egyik legnagyobb fegyverének. Nem tudni mennyi idő szükségeltetik a cseh bohócnak, míg kiszellőzteti a fejét, felszáll a rózsaszín köd, s ismételten a játékra tud koncentrálni, de ez az ősz nem az ő meneteléséről lesz nevezetes. Ellenfele a szintén magas növésű szerb Troicki lesz, aki kezd éledezni, s múlt héten Cilic két szetbeli legyőzésével, valamint a nagy formát mutató Kohlschreiber elleni szoros vereséggel jelezte, ismét komolyan kell vele számolni, s célja nem más, mint a TOP50 -en belülre kerülni. Troickinál sokat jelent az önbizalom, talán még súlyozottabban is, mint átlagos esetekben, ha látja ellenfelén, hogy számos támadási területet biztosít, akkor azt kíméletlenül kihasználja. Márpedig a cseh fiú, most eléggé vétlennek tűnik. Ebben az esetben az egymás elleni mérlegük sem számít, ami 0-3 Stepanek javára, ez egy teljesen más szituáció, most itt az alkalom Troicki előtt, hogy kamatostul visszafizessen, két szettes győzelmét várom egy szorosabb, s egy meglepően sima szettben.
Eredmény: 0-2 (5:7,1:6)