(ATP, Miami)   ›››   Április 5.   19:00

tipp: 2
odds: 1,50
office: interwetten

Elérkeztünk az év második Masters döntőjéhez, a Miami -i fináléban a szerb Djokovic és a nála hét nappal idősebb Murray csap össze (mindketten 1987 májusiak). Djokovic ezen a Masters 1000 -es tornán már jóval meggyőzőbb játékkal rukkolt elő, mint az év elején, ám azt megjegyezném, hogy a Federer elleni elődöntőben sokat köszönhetett a svájcinak, mert bizony Roger saját magát verte meg, nyert állásból, hihetetlen görcsösség jellemzi Federer -t manapság, no de hagyjuk, nem ő a finálé résztvevője. Djokovic ez évi mérlege 17 győzelem, s 7 bukta meccs, ellenfele Murray pedig talán a legjobb formában levő teniszező, Nadal mellett, 20 győzelemmel és 2 vereséggel rendelkezik ebben az évben. Murray is az elődöntőben veszítette el első szettjét a torna folyamán, Del Potro ellen fantasztikusan játszot, ám a köztes szettben, mintha kiengedett volna, de így is 6:1,5:7,6:2 arányban viszonylag simán verte meg DelPo -t. A skót a két héttel ezelőtti Indian Wells -i döntőbeli vereségét szeretné egy győzelemmel feledtetni a Masters sorozat keretén belül, s, ha a formákat nézzük, akkor reális esély kínálkozik a tornagyőzelemre. Egymás elleni mérlegüket 4-2 -re Djokovic vezeti, ám utolsó két (azon belü is kemény pályás) találkozójukat két szettben már Murray nyerte, véleményem szerint, ha nem veszti el koncentrációját a skót, akkor akár két szettben is diadalmaskodhat a 2007 -es Miami -i bajnok kortársa ellen.
Eredmény: 0-2 (2:6,5:7)