(ATP Masters, Róma)   »»»   Április 29.   16:00

tipp: Gonzaelez - 1,5 set (handicap)
odds: 1,70
office: unibet

Fernando Gonzalez (13. a világranglistán) belelendülni látszik, az utóbbi idő botladozásai már a múlté mondhatóak, s a salakos idény megjöttével újra a magabiztos arcát mutatja a chilei. Az esőzések miatt, éjfél körül volt kénytelen a meccsét, de így is lemosta ellenfelét a pályáról, a francia Chardy -t 2-0 (6:4,6:1) -re verte el. A regenerálódással nem lehetgond, mert délután négy órára kötelező kipihennie magát a derék Fernando -nak, ahol a nagy harcos, ám sokszor túl korán kedvét vesztő szerb, Tipsarevic (65. a világranglistán) vár rá. Az első körben a szerb 2-0 (6:3,6:4) -re verte Acasuso -t, ez bíztató kezdésnek mondható, ám ha egy igazi salak specialista kerül az útjába, akkor már sokkal nehezebb a helyzete, sivel, ha az ellenfele már az első percektől a "sérthetetlenségét" mutatja, akkor könnyen elveszti kedvét, s az első szett elvesztése után szinte tálcán nyújtja át a második szettet s a zzal a mérkőzést is. Az első szett lesz a perdöntő, ha ott a chilei megfelelően koncentrál és begyűjti a nyitó felvonást, akkor onnantól már nem lehet kétség a győztes kiléte felől.
Eredmény: 2-0 (6:4,6:4)