(ATP, Monte-Carlo)   ›››   Április 14.   17:00

tipp: Hewitt
odds: 1,70
office: expekt

Két egykori világelső játékos összecsapására is sor kerül a keddi játéknapon, a mostanában "ideggyengeséggel" is küzdő Safin az ausztrál Hewitt ellen száll harcba. Safin nagyon nem találja igazi arcát, tavaly Wimbledonban még negyeddöntőig menetelt, de azóta az első körök után zúg ki a tornákról, nagyon sok meccset ajándékozott el nyert állásról, legutóbb Monfils ellen 5-1 -es döntő szettállásról tudta elbukni a mérkőzését. Most egy jó formába lendült Hewitt vár rá, aki múlt héten szettveszteség nélkül, nagyon meggyőző játékkal nyerte meg a Houston -i zöld salakos tornát. Ha csak az utazás, az Atlanti-óceán átrepülése nem fárasztotta ki az aussit, akkor nem tudok elképzelni más eredményt, mint Lleyton győzelmét, Safin számára ez lesz az év első salakos versenye, míg Hewitt ahogyan említettem a múlt hetet már a szemcsés borításon töltötte, igaz a keményebbik zöld változatán, de ennél fogva is magabiztosabban mozoghat majd a meccsen, míg az orosznak kell majd pár perc ahhoz, hogy megbarátkozzon vele. Kemény, szoros csatát várok, újbóli Safin szenvedéssel a végén.
Eredmény: 2-0 (6:4,7:5)