(ATP Masters, Róma)   »»»   Április 28.   15:00

tipp: Gonzalez -1,5 set (handicap)
odds: 1,55
office: unibet

A mai nap számomra legegyértelműbb találkozója a chilei Gonzelez és a francia ifjú Chardy meccsén a dél-amerikai győzelme. Gonzalez láthatóan kivirul a salakos borításon vívott mérkőzésein, múlt héten Barcelona -ban is meggyőző volt, Acasuso és Monaco -t két szettben intézte el, a nagy formában levő Verdasco -t pedig 2-1 (6:3,4:6,6:4) -re, végül a spanyol Ferrer álította meg egy kemény háromszettes derbin 1-2 (6:2,2:6,6:7) arányban. Ellenfele Chardy hipp-hopp elvesztette kemény pályán mutatott remek játékát, a salakos idény kezdetével csak vergődik, s nagy vereségekbe futott bele, ezzel elvesztvén az önbizalmát is. Houston -ban Garcia-Lopez végezte ki 0-2 (1:6,0:6), míg Monte-Carlo -ban Monaco verte 0-2 (2:6,5:7) arányban. Az előbb említetteknél Gonzo még profibb játékos kíméletlenül használja ki majd ellenfele tétovázásait, s úgy még könnyebb dolga lehet, ha Chardy hozza az irdatlan mennyiségű kinem kényszerített hibáját. Két a lelkiállapotukat nézvén, ellentett játékos összecsapásán a chilei magabiztos győzelmét várom, szettveszteség nélkül.
Eredmény: 2-0 (6:4,6:1)