(WTA, Acapulco) »»» Február 26. 01:30

tipp: Dulko
odds: 1,65
office: betclic

A spanyoloknál korábban volt olyan, hogy a TOP20 körüli helyezésével Medina Garrigues jelentette az első számú ibériai női teniszezőt, ám hol van már a tavalyi hó. Számos sérülés, egyéb problémák megtörték az elmúlt két évben a pályafutását, a másik tényező pedig az, hogy ős sem fiatalodik már. Így mostanság időleges felvillanásai akadtak. Az elmúlt héten Castano első körben búcsúztatta, itt Mexikóban pedig egy kisebb gödörbe kerülő Goerges -t vert három szettben, majd honfitársa Suarez Navarro feladta ellene a küzdelmet. Dulko is salak specialistának mondható dél-amerikai származását tekintve, ő viszont már kemény pályán is egyre szebb eredményeket tud felmutatni, a Pennetta -val párosban elért sikerek is kellő önbizalmat csöpögtethettek belé. A párosozásban is edzhette magát, és így az idő múlásával egyre jobb röpte játékkal is rendelkezik, bővült a repertoárja, s ha jó formában van, s ráadásul saját kontinense közelében szerepelhet, akkor még több pozitív energia szabadul fel benne, s ezt láthattuk eddig elért eredményein is. Első két ellenfelét a grúz Tatishvili -t és a spanyol Soler-Espinosa -t oktatta6:3,6:1 illetve 6:1,6:1 -re, a harmadik körben pedig a kemény helyzeteket rekonstruálta, s szettveszteségből verte Pous-Tio -t, a döntő szettben egyértelműsítvén 6:0 -val, hogy ki a jobb. Az argentín lány minden tekintetben jobban áll, a már említett önbizalom terén, fizikailag, s mentálisan is jobbnak tartom európai ellenfelénél. Salakon egyszer találkoztak, 2008 -ban Fes -ben , akkor 7:6,7:6 -ra nyert Dulko, most is szoros szetteket, s a fejbéli összerakottságának köszönhetően ismét Gisela sikert várok.
Eredmény: 2-0 (6:0,6:2)