tipp: Safarova 2-0 -ra nyer
odds: 1,95
office: expekt
tét: 10*

Szegény Jelena Dokic (120. a világranglistán) nehezen tudja elfogadni, hogy a korábbi legjobbját akármennyire is szeretné már nem fogja utolérni. A játéka pár fokozattal lelassult, a TOP100 -on kívüliekkel még felveszi a versenyt, de, ha egy magasabban kvalifikált ellenfelet sodor a sors az útjába akkor többnyire sima vereséget szenved. Párizsban a selejtező legaljáról kezdte meg a főtáblára való kapaszkodást, már az 504. ukrán Svitolina is nehézségeket okozott, hiszen csak döntő szettben vergődött keresztül rajta, Jurikova, majd a fiatal hazai versenyző Lechemia -t már két szettben megtudta oldani. A főtáblán azonban teljesen más hőfokú mérkőzésnek kell elébe néznie Safarova (20. a világranglistán) a tavalyi kisebb hullámzás után ismételten magára talált, az Australian Openen két kört ment, s csak az elődöntős Zvonareva állította meg, a hétvégén pedig a FED Cupban is jelezte, hogy jó formának örvend, hiszen az első nap Hantuchova -t két szettben tudta le szlovák közönség előtt. Hozzátartozik, hogy a második játéknap Cepelova ellen első szett 6:4 -es megnyerése, majd a második 6:7 -es elvesztése után feladta a meccset, de ezt inkább a tétnélküliség eredményezte, hiszen a csehek már 3-0 -ra vezettek. Dokicnak nincsen esélye egy meginduló Safarova -val szemben, amint nagyobb ellenállásba ütközik, tehetetlenné válik, Brisbaneben Petkovic 6:0,6:1 -re, Sydneyben Kuznetsova 6:2,6:2 -vel verte, Safarova sem fogja kímélni, ő is szettveszteség nélkül jut tovább a volt ausztrál klasszissal szemben.
Eredmény: 2-1 (4:6,6:3,6:4)