tipp: Tsurenko
odds: 1,91
office: ladbrokes
tét: 10*

A női tenisz háttérországának legjobbjai lépnek pályára a salakos acapulcoi tornán, ahol a szemcsés borítás több csiszolatlan gyémántja is megfordul. Ilyen az ukránok újabb tehetsége a 21 éves Tsurenko, aki a Bondarenko lányok egyeduralmát törheti meg jelenlétével. A fejlődése szembetűnő, egyre szebb eredménysorokat ér el, s tehetségét az is mutatja, hogy a számára nem oly kedvelt kemény borításon is ért el nagyobb skalpokat, mint például Schnyder sima két szettes verése az Australian Openen. Itt Mexikóban rendesen bejárathatta magát, hiszen a selejtező aljáról indult el Panova, Zec-Peskiric majd Begu -t tette lapátra, a főtáblán pedig első szettes 6:1 -es vezetésével elvette az amerikai kis kedvenc Oudin -t a további játéktól, s a második szettes breakelés után feladta ellene a küzdelmet ellenfele. Ma egy tipikus ibériai teniszt jellemző jegyekkel ellátott ellenfél lesz a terítéken Parra Santonja személyében. A hispán lány erőszakos teniszt produkál, ám míg két éve sorozatban tudott meccseket nyerné mostanság egynél többet nem tud hozni, önbizalma is megcsappant, kisebb hullámvölgybe került, nem tudja akaratát érvényre juttatni. Most az irányítókészség, inkább hibákba fordul át, így saját maga számára teszi nehézzé a feladatokat. A teniszből kifelé haladó osztrák Bammert még legyűrte két tie breakes szettben, most azonban egy életerős, sikerekre vágyó, fejlődésben meginduló ukrán vár rá, aki szintén szereti a dominanciát magához ragadni, s most ez jobban működik az oldaláról. Én most ebben a párharcban a kiegyensúlyozottabb, feltörekvő keleti szomszédunkat várom továbbjutó helyen.
Eredmény: 3:6,0:1 -nél Tsurenko feladta