(WTA, Roland Garros)   »»»   Május 26.   11:00

tipp: Czink
odds: 1,57
office: unibet

A másik női gyöngyszemünk Czink Melinda (62. a világranglistán) is megkezdi szereplését a Roland Garroson, s reméljük nem csak egy nap szurkolhatunk érte, a közelmúltbéli eredményei bizakodásra adhatnak okot, két salakos pályán is igen jól szerepelt Charleston -ban zöld salakon negyeddöntőzött, Fes -ben hagyományoson elődöntőt játszhatott. Ellenfele a kvalifikáció során három három szettes meccsen magát a főtáblára küzdő lett Sevastova lesz. Sevastova (123. a világranglistán) nagyon szenvedett, de Sfar 2-1 (7:5,1:6,8:6, Zahlavova Sandra 2-1 (6:3,6:7,6:19 és Bratchikova 2-1 (6:0,5:7,6:4) -es megverésével lehet ott az első körben. A lett lánynak nincsenek nagy skalpjai, ebben az évben rendre kikapott az esélyesebb riváisoktól, egyedül a lengyel Domachowska -t tudta verni az előrébb jegyzettek közül, még áprilisban 2-1 (6:1,1:6,6:4) -re. Sevastova sokszor fut bele 1:6 -os szettekbe, csapongó játékára az is igaz, hogy a forditottjára is képes, ha Czink melinda a meccs elején kezébe tudná venni az irányítást, akkor nem lehet gond az első forduló kipipálása, én bízok Melinda -ban, magyar sikert várok.
Eredmény: 2-1 (3:6,6:4,6:1)