(WTA - Varsó)   »»»   Május 22.   12:00

tipp: Dulgheru
odds: 4,35
office: unibet

A Varsó -i torna meglepetése a tini Dulgheru szereplése. A román lány meggyőző, magabiztos játékkal verte ellenfeleit, egyaránt két szettekben, Szatmári 2-0 (6:3,6:4), Errani 2-0 (6:4,6:3), Voskoboeva 2-0 (6:1,7:5) -el küldte haza. Dulgheru rendszeresen meglepi ellenfeleit agresszív kezdeményezőkézségével, egyáltalán nincs meglepődve, hogy már elődöntős, két héttel ezelőtt Bari -ban például tornát is tudott nyerni szettveszteség nélkül ott is, többek között Voracova -t és Zahlavova Sandra-t vervén, tehát formája egyre javuló tendenciát mutat. A szlovákok jelenleg csak másodikszámú játékosa Hantuchova már jó ideje nem tudja hozni korábban látott eredményes játékát. A Varsó -i tornán is megszenvedett két meccsén, mellette egy sima győzelme is akadt azért, Llagostera Vives ellen 2-1 (3:6,6:3,6:3), Urszula Radwanska ellen sikeredett a győzelem 2-0 (6:3,6:1), s az újabb izgulós csata Zakopalova ellen 2-1 (6:3,4:6,6:4). Úgy gondolom, hogy a román lány tovább folytathatja menetelését, még nem adta ki magából a legjobb játékát, ha nem ijed meg a lehetőségtől, akkor igenis nagy meglepetésre megverheti a topformától nagyon messze levő, talán kissé fáradó szlovák karcsúságot.
Eredmény: 2-1 (6:4,6:7,6:1)