(WTA, Roland Garros)   »»»   Június 1.   11:00

tipp: Williams, S -1,5 set (handicap)
odds: 1,667
office: 10bet

Nincs más választása Serna Williams re maradt a teher hogy a Williams Család becsületét valamennyire megmentse a salakos idényben. Venus kiesésével egyedül maradt, ráadásul már párosban is kiestek a Mattek/Petrova ellen, az egyéni az egyetlen "menekülő út" számára. Az első körben döcögősen nyert a cseh Zakopalova ellen 2-1 (6:3,6:7,6:4), majd a salakoson felnőtt spanyol Ruano Pascual -t már leckéztette 2-0 (6:2,6:0), aztán az egy fokkal magasabban levő szintén spanyol, Martinez ellen, újra egy három szettes meccsbe gabalyodott bele, de kicsomózta magát 2-1 (4:6,6:3,6:4) formájában. Ellenfele a kanadai Wozniak, aki meglepetésre jutott el idáig, igaz nem veretes névsort maga mögött hagyván, Niculescu három, Martic két, Dominguez Lino -t pedig újra három szettben verte. Ám most valószínű eljött számára a harang kongatása, a búcsú ideje, a fiatalabbik Williams teljesen más teniszre képes mint az eddigi ellenfelek, ha tényleg jó formában van az amerikai, akkor akár biciklit is kaphat a kanadai. Williams -nek salakon rendre az európaiak ellen gyűlik meg a baja, de a saját kontinensről valókat könnyebben pipálja ki, most Wozniak ellen is egyszerűbb dolga lesz, mert a kanadai sem tekinthető a salak szerelmesének. Két szettes, 6:3,6:3 körüli eredményt várok Serena Williams győzelmével a találkozón.
Eredmény: 0-2 (1:6,2:6)