(ATP - Kitzbühel)   »»»   Május 20.   14:00

tipp: Koubek + 1,5 set (handicap)
odds: 1,781
office: 10bet

Az orosz "katonatiszt" Youzhny nem rég tartósan a Top20 állandó tagja volt, de hullámzó teljesítményének köszönhetően lassan az ötvenbe maradás is veszélybe kerülhet. München -ben igaz tett érte, hogy ne így legyen, döntőig menetelt, több három szettes mérkőzésen át, ahol végül Berdych -nek adta meg magát. Az orosz nagy ütőerővel rendelkezik, de sokszor elveszti türelmét, s akkor beindúl nála az out ütő gépezet ... Ellenfele a rutinos osztrák Koubek, aki a hazai versenyekre rendre összekapja magát, hazai közönség előtt felszívja magát anyira, hogy a jóval előrébb jegyzet versenyzők ellen is eséllyel szállhasson a ringbe. Érdekesség, hogy Koubek amolyan mumusféle Youzhny számára, eddig 4 -szer találkoztak, s az osztrák áll jobban 3-1 arányban, legutóbbi két meccsüket, két különböző boritáson is Koubek nyerte, 2007 -ben Gstaad -ban salakon 2-0 (6:4,6:3), míg kemény pályán az idei Australian Openen 3-0 (6:3,6:2,6:2) -re oktatta orosz ellnfelét, most legalább egy nyert szettre mindenképpen jónak tartom a korosodó Stefan -t.
Eredmény: 2-0 (6:2,6:4)