(Australian Open) »»» Január 24. 01:00

tipp: Bondarenko
odds: 1,65
office: interwetten

Itt is nagy küzdelem, szoros szettek várhatóak, a nagy küzdő kis kínai, Zheng s az újfent idegeit tisztába tevő ukrán szőkeség Bondarenko között. Nagy különbség kettejük között, hogy az eddigi útjuk során, ami a tizenhat közé vezetett, Zheng minden meccsén döntő szettben tudott csak továbbjutni, míg Alona még szettet sem vesztett, pedig Jankovic is ellenfele volt, ám a volt világelsőt is sima 2-0 (6:2,6:3) -al takarította el. Bondarenko nagy formába került az évkezdéssel párhuzamosan, nagyon sokáig juthat, Zheng azonban hullámzóbb teljesítményt nyújtot az utóbbi időben. Tíz napja találkoztak legutóbb egymással a hobarti döntőben, ott a hidegebb fejjel bíró ukrán, két 7:5 -ös szettel húzta be a meccsüket, s ez most is döntő lehet Bondarenko részéről, ami korábban a hisztiket eredményezte, az letisztult, s tisztábban gondolkodik éles helyzetekben. Nagyon szoros összecsapáson a végjátékokat jobban bíró Alona Bondarenko győzelmét várom.
Eredmény: 0-2 (6:7,4:6)