(Australian Open) »»» Január 18. 03:00

tipp: Benneteau -1,5 set (handicap)
odds: 1,50
office: betsson

Francia háziütközetre is sor kerül az első játéknap Melbourneben. Benneteau rendre összeszedi magát a nagyobb versenyekre, s egy-két fordulókat megy a viadalokon, a Sydney -i torna is jó felvezetés lehetett, ahol három győztes találkozó után az újra ritmusba jövő Gasquet állította meg. A többség által a tavaly év végén megismert Guez Challengerken vett részt, ám a hazai ATP viadalokon bravúros eredményeket ért el, kiugró sikerét nem követte további szenzáció, áma selejtezőből való kvalifikáció is remek teljesítménynek nevezhető, az utolsó állomáson a szintén francia Roger-Vasselin -nel döntő szett 9:7 -el harcolta ki a főtáblát. A kvali harcok után kissé fáradt lehet, s most nem egy átlag képességű ellenfél vár rá, hanem egy utolsó pillanatokig küzdő Benneteau, aki minden pontért a kileheli a tüdejét. Év végén egy gála meccsen találkoztak Franciaországban, ott sima 6:2 -es szet után a másodikat elengedte Benneteau a közönség kedvéért, majd szuper tie-brekben verte Guezt. Engem meggyőzött az év elején a göndör hajú Julien, egy szett vesztés mellett biztosan kerülhet a második körbe.
Eredmény: 3-1 (0:6,6:4,7:6,7:6)