(Australian Open) »»» Január 29. 09:30

tipp: Federer -5,5 game (handicap)
odds: 1,60
office: bwin

Roger Federer év elején azt a célt tűzte ki maga elé, hogy próbálja azt a szinte lehetetlennek tűdő tettet végrehajtani, hogy az év négy Grand Slam győzelmét is hazaviszi az ikerlányainak. Ennek szellemében teniszezik a svájci világelső, a nyert szettjeit meggyőző fölénnyel hozta, a torna alatt pedig csupán kettőt vesztett el, azokat is a nyitó felvonásban, álmos kezdése miatt. Most azonban az elődöntőben nem szenderedhet el a tét miatt sem Fedex, ha teljes koncentrációval lép fel, akkor könnyen verheti a sokszor túlzottan laza francia ellenfelét. Tsonga nem lenne itt a négy között, ha a negyeddöntőben Djokovicra nem jön rá az émelygés, s az abból következő elgyengülése a szerbnek, mondhatjuk ilyen formán szerencséje volt a gallnak, megfordítva meg nem, mert a svájci könnyen megalázó verést mérhet, a jóval fáradtabb állapotban levő Tsongára, aki előző két meccsén is öt szettre kényszerült, s ugye láthattuk, hogy Cilicnél meglátszott ennek a nyoma a Murray elleni elődöntő 3. és 4. szettjében. Federer világklasszis közeli teljesítményt nyújt újra, Tsonga ellenben egyáltalán nem győzött meg. Egymás ellen két mérkőzést vívtak, 1-1 -t mutat a mérleg, Federer sma szetteket mért eddig is a franciára, míg Tsonga két 7:6 -tal tudott csak örömet okozni magának, de akkor egy nagyon rossz formában levő Federer volt az ellenfele. Federer sima győzelmét várom, két sima és egy szorosabb szettben, annak sem adok sok esélyt, hogy Tsonga egy szettet összekaparjon, de ha össze is jönne, maximum tie-breakben, s úgy is simán leküzdhető a helvétnek a handicap határ. Számszerű tippem: 3-0 (6:3,7:6,6:2)
Eredmény: 3-0 (6:2,6:3,6:2)