(Australian Open 2013)   Január 14.   01:00

tipp: Reister
odds: 1,60
office: pinnacle sport

A franciák egyik legnagyobb tehetsége a magasra nőtt Rufin, salakon sokkal inkább otthon érzi magát, Challenger szinteken szemcsésen tudott szép sikereket, tornagyőzelmeket elérni. A US Openen első körös vereséget szenvedett egy igen emlékezetes Tipsarevic elleni öt szettes vereséggel, ahol 2:0 -ról kapott ki, azóta taraflexen nem jeleskedett ez év elejéig. Az év elején valami nagyon nem stimmelt a felkészüléssel, ráhangolódással, jellemző a gall fiúra, ha nem kapja el a fonalat idény elején akkor sokkal nehezebben, rögösebb úton tud csak a "helyes" útra térni. Chennaiban meglepő vereséget szenvedett az indiai származású, de amerikai színekben versenyző Amritraj -tól, ahol szintén nyert helyzetből zuhant össze, Ausztráliába érkezve pedig teljesen padlót fogott, a szintén inkább salakos Joao Sousa ellen csak ténfergett a pályán és mindössze három gamet összekaparva kapott ki. Nincs meg a kellő ritmus, nem találja a játékát a hórihorgas francia, ellenben ellenfelével. A német Reister a tavalyi évben háttérbe szorult nem sokat hallottunk róla ATP tornákon, a AUS Open selejtezőben azonban újult erővel, nagy lelkesedéssel kezdett, s önbizalom terén alaposan helyre rakta őt a három selejtezős könnyed sikere, ahol Kudla, Reid és Ward sem tudott szettet szerezni ellene. A tipikus gyors német teniszt testesíti meg, mely univerzálisan funkcionál, s mind salakon, mind gyors borításon alkalmas az eredményes játékra. Reisternél kulcs kérdés az előbb említett önbizalmi kérdés, most jól áll mentálisan s fizikálisan is remek állapotba került, Rufin bár a ranglistán jóval előrébb található, gödörbe került, s nem úgy néz ki, hogy a Grand Slam torna első körében sikerül kikászálódnia belőle. Eddig egyszer találkoztak, akkor salakon a német gyűjtötte be a győzelmet három szettben, most nagy előny számára, hogy három meccsen lőhette be magát, míg a francia a gondolataival volt elfoglalva az elmúlt héten, hogyan is változtathatna a helyzetén.