(Australian Open 2013)   Január 15.   05:00

tipp: 3,5 set fölött
odds: 1,57
office: bet365

Két igazán nagy spíler, rutinnal felvértezett nagy harcos feszül egymásnak az első forduló ezen párosításában. Mind a német Tommy Haas, mind a finn Nieminen számtalanszor megmutatták mekkora harcosok, rengeteg GS tornán játszottak óriási négy-öt szettes vérre menő csatákat. A harmincadik életévükön túl járó nagy öregek háromszor találkoztak, s ugyan a mérleg egyoldalú Haas fölényt mutat rendre kiélezett, hosszú játékokkal telített szetteket játszottak, egyetlen eddigi GS találkozásuk négy szettben dőlt el a Roland Garroson, legutóbb tavaly kiélezett 7:6,6:4 -el nyert a szinte hazai környezetben játszó Haas Indian Wells -ben. A fiúk igazán technikásak is amellett, hogy szívüket, lelküket kiköpik a pályán, ám ebben a korban a kisebb-nagyobb hullámzások sem kerülhetőek el. Érdekes feleleveníteni a két szereplő tavalyi GS mérkőzéseit. Nieminen az Australian Openen visszalépett egy sikeres Sydney szereplés után Nalbandiannal szemben utána azonban a következő három GS -en amint jelentősebb ellenféllel találkozott, sosem adta könnyen magát. Murray ellen a Roland Garroson lopott szettet, Wimbledonban Feliciano Lopez -t 7:6,3:6,7:6,6:4 -el utasította félre, de emlékezetes az Isner elleni négy szettes küzdelme is. Tommy Haas még nagyobb csatákat emlegethet a 2012 -es évből GS szinten, Ausztráliában Kudla is szettet nyert ellene (3-1), az Rg -én Gasquet ellen négy szettes küzdelemben hajtott fejet, Wimbledonban Kohlschreiberrel öt szettes öldöklő csatában kapott ki, majd a US Openen Gulbis ellen is az öt szettes koreográfiát választotta, negatív előjellel, ismétlem ezek az első szembe jövő komolyabb ellenfelek ellen elért eredmények. A két játékos közel áll egymáshoz teljesítményben, két rutinos rókáról beszélünk, akik a tenisz minden csínját-bínját ismerik, 4-5 szettes érdekes mérkőzésre van kilátás, semelyik fél nem adja majd olcsón a bőrét.