(ATP Masters, Róma)   »»»   Május 1.   13:00

tipp: Djokovic - 1,5 set (handicap)
odds: 1,725
office: 10bet

A szerbek elsőszámú játékosa Djokovic (3. a világranglistán), szinte kivirágzott a salakos idény beköszöntével, Monte-Carlo -ban döntőzött Nadal -al, s most is akadály nélkül tör a finalista pozícióra. Ellenfleinek nem adott kegyelmet, Montanes -t egy éjfél közeli meccsen vert meg 2-0 (7:6,6:0)) -ra, majd a jobb sorsra érdemes Robredo -t oktatta 2-0 (6:1,6:1) arányban. Ellenfele az argentínk ifjú reménysége Del Potro (5. a világranglistán), aki viszont salakos mérkőzésein egyáltalán nem győzött meg engem. A jobb eredményeit, amikor tavaly berobbant az elitbe azokat kemény pályán érte el, de meglepő módon salakon nem tudja azt a lendületes teniszt produkálni, Monaco -ban Ljubicic három szettben verte, a középső szettben oktatván az argentínt, s a Forro Italicon is döcögve jutott el idáig az Troicki és Wawrinka ellen is döntő szettre kényszerült. Djoko láthatóan élvezi, hogy szemcsés borításon játszhat, s azt mondom, hogy DelPo nem okozhat neki gondot, az egyetlen aki itt megállíthatja az Nadal esetleg Gonzalez lehet. Két szettes szerb diadalt jósolok, egy sima és egy szorosabb szettben.
Eredmény: 2-0 (6:3,6:4)