2009. november 9., hétfő

A múlt héten Verdasco (8. a világranglistán) ismét a lüktető, önbizalomtól duzzadó játékával rukkolt elő a valenciai ATP versenyen, sima két szetes győzelmekkel masírozott egészen az elődöntőig, de ott megálljt parancsolt neki a későbbi tornagyőztes Murray, aki három játszmában bizonyúlt jobbnak. Verdasconak azonban nincs oka a csüggedésre, itt a nyakán az újabb megmérettetés, méghozzá Masters verseny, s egy számára könnyedén verhető ellenfél. Seppi (50. a világranglistán) a hétfői játéknapon, egy nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen verte két szettben a német Kohlschreibert, a germán nemhogy ellenállás nélkül, hanem plusz ajándékpontokkal segítvén ajándékozta szinte a taljánnak a meccset. Verdascotól nem számíthat ilyen nagy lelkű cselekedetre, nincsenek jelen pillanatban egy súlycsoportban, eddigi öt találkozásukat is egytől egyig a hispán húzta be méghozzá mindet szettveszteség nélkül! az öt meccsen a szettarány 11:0 Verdasco javára, számomra az is csoda lenne, ha Seppi megtörné ezt a rossz sorozatát, egy nyert szettel, sima Verdasco sikert várok most is.
Eredmény: 1-2 (7:6,4:6,4:6)