2009. november 11., szerda

Kemény borításon mindenképpen a cseh fiú nálam a favorit, az első körös meccsén kissé megizadt a hazaiak versenyzője, Millot ellen, de végül csak megtudta nyerni két szettben is a bemutatkozó mérkőzését 2-0 (6:3,7:6) -ra. Kellett ez a meccs Berdychnek, hogy megérezz a párizsi komplexum hangulatát, ez előny les számára, hogy egy meccsel "előrébb jár", mint kiemelt ellenfele Robredo. A spanyolnak hiába 15. a világranglistán, nem megy a TOP20 -asokkal szemben, a döntő pontoknál rendre ő marad alul, múlt héten, C. Rochust és F. Lopezt még verte három szettben, de Verdasco ellen már nem volt esélye. Eddig hatszor találkoztak, 4-2 -re vezet a cseh, ha kemény pályára szűkítünk, akkor pedig még jobb az arány 4-1. Úgy vélem hosszabb szettekre kerül sor, de a spanyol ismételten elbukja a legfontosabb labdameneteket így akár két szoros szettben is hozhatja a találkozót Berdych.
Eredmény: 0-2 (4:6,4:6)