2009. november 17., kedd

Ebben a korosztályban a cseheknek van az egyik legjobb garnitúrájuk, a Jiří Kotrba vezette fiatalok nem véletlenül vezetik a csoportjukat, a nagy rivális németeket például idegenben is megverték 2-1 -re. A Steve Beaglehole irányította Észak-Írország három vereséggel nyitotta a sorozatot, Izland ellen oda-vissza (hazai 2-6 szégyenletes eredmény volt a részükről) a csehektől idegenben kaptak ki, megemberelték magukat, s minden erejüket összeszedvén hétvégén 1-1 -t értek el a németekkel szemben, a 89. percben eset Chupo-Moting gólra Norwood tudot a hosszabítás perceiben válaszolni. Ez a kis siker kellett az északiaknak, ugyanakkor óriási energiákat vett ki a játékosokból, s félő, hogy a csoport favoritja ellen elfogy az energiájuk, a csehek pihenten, múlt heti meccs nélkül a hátuk mögött érkeznek Belfastba. Véleményem szerint a csehek dolgát csak az időjárás nehezítheti meg, de azzal sem lesz gond, Mazuchék újabb győzelemmel szilárdítják meg pozíciójukat.
Végeredmény: 1-2 (0-2)