2009. november 24., kedd

A világranglista vezető, az elegancia megtestesítője, Federer, valamint a hazai publikum által buzsított Murray is kissé nyögvenyelősen, de három szettben hozta első körös mérkőzését, a harmadik felvonást már saját kézben tartva, nagyon smán, a svájci 6:1, Murray 6:2 -vel. A tavalyi világbajnokságon éppen Murray verte Federert, most a svájci hangoztatta elégtételt szeretne venni a kínában elszenvedett vereségért, más kérdés, hogy azóta már négyszet találkoztak, háromszor a skót örülhetett, legutóbbi randevújukon viszont a ranglista éllovas nyert a Cincinnati Masterson 2-0 (6:2,7:6) arányban. Most hazai pályán ez a "csúfság" nem fog megtörténni a brittel, már csak azért sem, mert Federer az utóbbi tornákon, valamint az itteni első meccsén sem a maximális fordulatszámon teniszezik, nagyon várja már a szezonvéget. Teremben Murray fantasztikus mérleggel bír az esztendőben (12-1), s többet is töltött zárt térben a tenisszel, mint keddi ellenfele, Londonban egy szettre mindenképpen jó lesz, a kérdés, hogy a döntő szettben kinek lesz nagyobb lelki ereje, s nagyobb az összeszedettsége, hogy bevigye a döntő pontokat, amik döntenek a győztes kilétéről.
Eredmény: 1-2 (6:3,3:6,1:6)