2009. november 24., kedd

Az első mérkőzésén Del Potro meggyőzött arról, hogy sérülését nagyban kikúrálta, s teljesítménye a kihagyások ellenére is elég volt ahhoz, hogy megszorítsa a hazai közönség előtt teniszező Murrayt. Verdasco ellenben Federer ellen egy nyerhető meccset bukott el, újbóli hirtelen dekoncentráltsága miatt a második szett végjátékában egy szemtelen átemelés annyira meglepte, hogy onnan már nem tudott magához térni, simán elvesztette a harmadik szettet. Úgy érzem ez kihatással lesz a további szereplésére, s a feltámadni látszó argentín ellen nem tudja majd legjobbját megmutatni. Eddig egyszer találkoztak, 2006 -ban Segoviaban Challenger tornán, akkor Del Potro nyert 2-1 (6:7,6:2,7:6), azóta mindketten óriásit fejlődtek, nagyot léptek előre. Úgy láttam Verdascot a veresége jobban kibillentette az egyensúlyából, rosszabbúl érintette a kudarc, Del Potro előhozván a US Openen látott énjét és, ha a sérülések tényleg nem riogatják már, akkor két szorosabb szettben is elintézheti ibériai ellenfelét.
Eredmény: 2-1 (6:4,3:6,7:6)