2009. november 12., csütörtök

Jo-Wilfried TSONGA - Gilles SIMON

Szó mi szó, elég érdekesre sikeredett a keddi Simon - Ljubicic meccs harmadik szettjének végjátéka, a francia elhitette horvát ellenfelével, hogy szinte lépni sem tud térd sérülése miatt, s végül megverte Ljubicicet, a hálónál a nem túl barátikézfogásnál is megmutatkozott, hogy nem vette jó néven ezt a nem teljesen fair viselkedést az ellenfél. Ha a vékony dongájú francia továbbment, akkor nem fog visszalépni megpróbálja Tsonga útját is elálni, ám itt most egy minden téren felkészültebb honfitársa várja, aki nem dől be az alibizéseknek, amúgy is jól ismerik egymást a Davis Cup csapatából. Tsonga egy könnyed első fordulós győzelem után, Montanest verte 2-0 (6:1,7:5) -re, ami az önbizalmát is helyre tehette némileg, az utóbbi két hét letargiája után. Erőnlétileg most sokkal jobb állapotban van Tsonga, s persze a lábsérülés sem fogja segííteni Simont. Eddig háromszor találkoztak, salakon tavaly még Simon nyert három szettben, ebben az évben viszont kétszer kemény pályán Tsonga, legutóbb augusztusban Montrealban 2-0 (6:3,6:3) -ra, szerintem a tavaly itt Párizsban remekül teljesítő Tsonga hasonló arányú győzelme várható, aki most nem kegyelmez félig sérült honfitársának, két szettes Tsonga győzelmet várok.
Eredmény: 2-0 (6:2,6:3)